Şeb-i Aruz Kapadokya Turu - 2 Gece 3 Gündüz

850.00 TL
Puan değeri: 850 puan
Stokta
+
İstek listesine ekle

1.GÜN VE 2.GÜN

KONYA - MEVLANA TÜRBESİ - ŞEMS-İ TEBRİZİ TÜRBESİ - ALAADDİN CAMİİ -ÇİNİ ESERLER MÜZESİ - İNCE MİNARE - ŞEBİ ARUS TÖRENLERİ


Akşam Fethiye Salı pazarından yola çıkarak Beyşehir’e ulaşıyor ve Eşrefoğlu Camisinde ilk molamızı veriyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla yolumuza devam ederek sabah saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. İlk olarak 1.Alaaddin Keykubat'ın tamamladığı Alaaddin tepesi üzerindeki Alaaddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile Hocası Şems-i Tebrizi'nin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Selçuklu Sultanlarından İzzettin Keykavus 2. devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnce minare Medresesini (Taş ve Ahşap Eserler Müzesi) ziyaret ediyoruz. Gezimizin devamında Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra),Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled'in bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergahı; Mevlana'yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebriz Türbesini ziyaret ettikten sonra bölgeye has imal edilmiş özel Mevlana Koleksiyonlarını görmek üzere aynı zamanda alışveriş yapma imkanı bulabileceğimiz koleksiyon mağazasına hareket ediyoruz.Buradaki verilen serbest zaman sonrası Kapadokya'da bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

3.GÜN

KAPADOKYA-GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ-UÇHİSAR – ÜÇ GÜZELLER - HACI BEKTAŞ-I VELİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Kapadokya’ya vardığımızda gezimize eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi'ni gezerek başlıyoruz. Kaya kiliseleri ( Elmalı,Yılanlı, Barbara Kiliseleri), yemek hane, mutfak, kiler ve İncil'in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasındadır. Göreme açık hava müzesi sonrasında Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya'nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Buradan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği Ürgüp'e gidiyoruz. Asmalı konak(Panaromik) gezisi sonrasında Uçhisar Kalesi'ni( Panoramik )seyretme ve fotoğraflama imkânı bulabileceğiz. Öğle yemeği arası – yöresel restoranlarda testi kebabı- Sonrasında Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp alış veriş için serbest zaman veriyoruz , onyx sonrasında en güzel peribacalarının yer aldığı Paşabağ’a gidiyoruz , Paşabağ’da rehberimizin anlatımı sonrasında fotoğraf çekimi için serbest zaman ve ardından çömlek atölyesine gidip çömlekçiliğin tarihçesi ve yapımı hakkında bilgi alıp kendi çömleklerimizi yapıyoruz. Daha sonra dönüş yolculuğu için hazırlıklarımıza başlıyor ve Fethiye’ye doğru yol alıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

- Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
- Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 2 sabah kahvaltısı
- Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 2 akşam yemeği
- Lüks Araçlar İle Ulaşım
- Çevre Gezileri
- Evergreen Tur Otobüs içi İkramları
- Evergreen Tur Güvencesi
- Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Tüm Öğle Yemekleri
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Tüm Özel Harcamalar
- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
- Müze ve ören yeri giriş ücretleri