Dogu Karadeniz 7 Gece 8 Gündüz

2,150.00 TL
Puan değeri: 2150 puan
Stokta
+
İstek listesine ekle

1.GÜN

Fethiye Salı pazarı meydanından hareketle Burdur Afyon üzerinden Ankara varıyor ve Anıtkabir ziyaretimizin ardından Amasya’nın girişinde bulunan Ferhat ile Şirin müzesinin ziyareti ardından otelimize konaklamak üzere hareket ediyoruz.


2.GÜN

Sabah alacağımız serbest kahvaltı sonrası Şehzadeler Şehri Amasya 'yı gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Dünyanın en büyük mumya müzesi olan Amasya Arkeoloji Müzesi oluyor. Müze ziyaretimiz sonrası Amasya'da şehzadelik yapmış sonrasında Osmanlı padişahı olmuş Sultan İkinci Bayezit Külliyesini ziyaret ediyoruz. Kral Kaya Mezarları nı panoramik olarak fotoğraflıyor, Yeşil Irmak kenarında verilecek olan serbest zamandan sonra Şehzadeler Parkında yapacağımız yürüyüş sonrası tarihi Alçak Köprü 'den geçerek ulaşacağımız Hazeranlar Konağı'nda Osmanlı dönemi yaşantısını daha iyi anlayabileceğiz. Amasya gezimizin ardından Samsun'a hareket ediyoruz. Samsun Arkeoloji Müzesi , Atatürk ve İlkadım Anıtı ve Bandırma Vapurunu gezdikten sonra Fatsa Haznedaroğlu Konağı'nı görüp fotoğrafladıktan sonra Ordu'yu en güzel seyredebileceğimiz nokta olan Boztepe'ye çıkıyoruz. (Teleferik ile Ekstra) Boztepe gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için Ordu'da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

3.GÜN

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Maçka üzerinden Sümela Manastırı panoramik olarak görülüp fotoğraflanacaktır. ( Yapılan Restorasyon Çalışmaları Nedeniyle Sümela Manastırı Kapalıdır. Tur günümüze kadar ziyarete açılır ise gezilecektir.) Ardından Trabzon Ayasofya Müzesi, Atatürk Köşkünü gezdikten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

4.GÜN

Yaylalarla dolu bir güne merhaba diyoruz. Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası Uzungöl'e hareket ediliyoruz. Uzungölde verdiğimiz serbest zaman sonrası Uzungöl'den ayrılmak üzere yola çıktığımızda yolumuz üzerinde bulunan tarihi Hapsiyaş Köprüsü 'ne uğruyoruz.(Çatısının kırmızı renkte olması Kiremitli köprü olarak anılmasını da sağlamıştır.) Rize şehir merkezini geziyor ve şehre hakim bir tepenin üzerinde kurulmuş olan Rize Ziraat Çay Bahçesi'nde çaylarımızı yudumlarken ağaçların arasından manzarayı izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Çaylarımızı yudumladıktan sonra Çayeli üzeri Kaçkar Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Fırtına Deresi'nin muhteşem doğa manzarası eşliğinde yapacağımız yolculukla Ayder Yaylası 'na çıkıyoruz. Ayder Yaylası'nda verilecek yeteri kadar serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

5.GÜN

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında giriş işlemlerini tamamladıktan sonra Gürcistan/Acara bölgesine geçiyoruz. Eski Ganio Köprüsü, Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binası, Medea Heykeli görüldükten sonra Botanik Parkı gezdikten sonra alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Verilecek serbest zamanın ardından belirtilen yerde ve saatte buluşarak Sarp sınır kapısından geçerek Türkiye'ye dönüş yapıyor ve otelimize hareket ediyoruz.

6.GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Rize bezi Feretiko'nun nasıl yapıldığını öğrenmek ve alışveriş için Zaimoğlu Rize Bezleri tesisinde mola ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Tirebolu'ya hareket ediyor, Tirebolu 42 Çay Fabrikası'nda çayın tarihçesi hakkında bilgi alıp, çaylarımızı yudumluyoruz. Verilecek mola sonrası Gümüşhane Erzincan üzerinden yolculuğumuza devam ederek akşam yemeği ve konaklama için Sivas’a hareket ediyoruz.

7.GÜN

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrası Sivas’ta gezebileceğimiz yerler olan Buriciye Medresesi, Gök Medrese, Çifte Minareli medreseyi gezdikten sonra Kayseri’ye doğru yol alırken Kayseri merkezde bulunan et ve diğer ürünleri almak için mola veriyoruz. Daha sonra Nevşehir’e ulaşıyor ve akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Nevşehir’de bulunan Ürgüp, Avanos ve Göreme’yi gezdikten sonra Konya yolu üzerinden Fethiye ulaşıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz. Mutlu Kalın.

Fiyata Dahil Hizmetler

- Özel tur araçları ile ulaşım..

- 7 gece Yarım Pansiyon konaklama.

- Profesyonel Rehberlik ve EVERGREEN refakat hizmetleri.

- Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.

- Türsab zorunlu seyahat sigortası

- Batum/Gürcistan gezisi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Öğle Yemekleri.

- Yemeklerde Alınacak İçecekler.

- Kişisel Harcamalar

- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri.

- Batum Yurt Dışı Çıkış Harcı