Bursa & Edirne & İstanbul Turu

0.00 TL
Stokta
+
İstek listesine ekle

1.Gün:
Fethiye’de Salı pazarı meydanında buluştuktan sonra siz değerli misafirlerimizle Çanakkale’ ye doğru hareket ediyoruz.


2.Gün:

Eceabat - Kilitbahir, Seyit Onbaşı Anıtı, Şehitler Abidesi - Seddülbahir, Yahya Çavuş Anıtı - Conkbayırı, 57. Alay Şehitliği, Anafartalar.

Sabahın erken saatlerinde Çanakkale'ye ulaşıyor ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit olduğu Çanakkale Savaşının izlerini Profesyonel turist rehberimizin anlatımları eşliğinde bir bir görmeye başlıyoruz. Eceabat - Kilitbahir - 215 kilogram ağırlığındaki top mermilerini sırtlayarak top kundağına yerleştirip Fransız zırhlısı Ocean'a büyük hasar veren Seyit Onbaşı Anıtı - Çanakkale'de bulunan en büyük anıtımız olan Şehitler Abidesi - Seddülbahir - 3000 askerden oluşan İngiliz kuvvetini, komutasındaki 67 askeriyle on saat mavzer atışlarıyla sahilde durduran Yahya Çavuş Anıtı - Conkbayırı - Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına T.C Kültür Bakanlığınca 1994 yılında yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Anafartalar gezildikten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. (Gelibolu veya Keşan)

3.Gün:

Edirne, Mimar Sinan Eserleri, Selimiye Camii, Tabyalar, Sarayiçi, II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi,Lozan Anıtı, Karaağaç, Meriç Nehri Köprüsü, Kırkpınar.


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Uzunköprü üzerinden Osmanlı'ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu tarihi yapıtlarıyla adeta bir yaşayan müze olan Edirne'ye hareket ediyoruz. İlk durağımız Edirne'ye 4 km uzaklıkta olan Karaağaç Gezimize başlıyoruz. Karaağaç'ta: Tarihi Meriç Köprüsü , Lozan Anıtı , Tren İstasyonu gezileri sonrasında vereceğimiz kısa bir molanın ardından Edirne merkeze doğru hareket ediyoruz. Saray içi gezisi, tarihi Kırkpınar yağlı güreş meydanı, Adalet Kasrı , Fatih ve Saray köprüleri gezilerimizi yapıp Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum kasrını geziyoruz. 16.y.y.da Su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerini ardından, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, Yazılarıyla Ünlü Eski Camii ( Ulu Camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii 'ni görüyoruz. Gezimizin ardından Arasta Çarşısı'nda sizlere alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Verilecek serbest zaman sonrası konaklama ve akşam yemeği için Otelimize hareket ediyoruz.

4.GÜN
İstanbul, Topkapı Sarayı , Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Panorama 1453, Tarihi Yarımada, Dikilitaş, Beyazıt Meydanı, Kapalı Çarşı, Sultan Ahmet Meydanı.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul'da ilk durağımız Panorama 1453 Müzesi olacak. Ardından Gülhane Parkında aracımızdan iniyor Tarihi Yarımada'yı keşfe çıkıyoruz. Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Sultan Ahmet Meydanı ve Camii sonrasında Dikilitaş'ı gezdikten sonra Beyazıt Meydanı 'nı geziyor ve sizlere Kapalı Çarşı'da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası siz değerli misafirlerimizle buluşup akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.


5.GÜN:
Dolmabahçe Sarayı, Ortaköy, Boğaz Turu, Tahtakale-Mısır Çarşısı, Eyüp Sultan Cami, Pierre Loti


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından gezimize Dolmabahçe Sarayı ve Ortaköy gezileri ile başlıyoruz. İstanbul'un eşsiz boğaz manzarasını doyasıya yaşayabileceğimiz Boğaz Turu 'nun ardından Eminönü'nde serbest zaman veriyoruz. ( Meşhur Eminönü Balıkçısı 'nda balık ekmek yiyebilir, Tahtakale ve Mısır çarşısında alışveriş yapabilirsiniz.) Verilecek serbest zamanın ardından Eyüp Sultan Camii'ne hareket ediyoruz. Eyüp Sultan gezimizin ardından sıcak çaylarımızı yudumlarken İstanbul'u en güzel seyredebileceğimiz noktalardan birisi olan Pierre Loti Tepesine teleferik ile çıkıyoruz. Burada verilecek serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

6.GÜN
Bursa, Yeşil Camii, Tophane, Orhangazi, Osmangazi, Kozahan

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Bursa'ya doğru yol alıyoruz. Bursa'da ilk durağımız Osman-Orhan Gazi Türbeleri oluyor. Ardından Ulucami'yi geziyoruz. Ulucami gezimiz sonrası serbest zaman veriyoruz. Verilecek serbest zamanda ister Kapalı Çarşı'yı gezebilir isterseniz Tarihi Koza Han 'da bir kahve molası verebilirsiniz. Verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin belirteceği saat ve yerde siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Kütahya - Afyon - Burdur – üzerinden Fethiye’ye dönüyor ve siz değerli misafirlerimizle bir başka turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

- Özel tur araçları ile ulaşım.

- Programda belirtilen geziler.

- 5 gece YP konaklama.

- Boğaz tekne turu

- Profesyonel Rehberlik ve EVERGREEN refakat hizmetleri.

- Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.

- Seyahat Güvence Poliçesi.


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler


- Öğle yemekleri.

- Yemeklerde alınacak içecekler.

- Kişisel harcamalar

- müze ve ören yeri giriş ücretleri.