Batı Karadeniz Turu 3 Gece - 5 Gündüz

1,300.00 TL
Puan değeri: 1300 puan
Stokta
+
İstek listesine ekle

1.GÜN

KASTAMONU - CUMHURİYET MEYDANI - ŞEHİT ŞERİFE BACI ANITI - SAAT KULESİ SAFRANBOLU - HÜKÜMET KONAĞI - HIDIRLIK TEPESİ - AMASRA – AMASRA MÜZESİ – SORMAGİR KALESİ – KEMERE KÖPRÜSÜ.

Değerli misafirlerimiz
Akşam saat 23.00 da Salı pazarından hareketle Ankara üzerinden otobüs içi ikramları eşliğinde Kastamonu’na ulaşıyor ve yolda kahvaltıdan sonra ziyaretlerimize başlıyoruz. Kastamonu Şehir Merkezi, Cumhuriyet Meydanı ve Şehit Şerife Bacı Anıtı, Saat Kulesi gezilerimizden sonra Safranbolu’ya hareket ediyoruz. UNESCO tarafından koruma altına alınan, Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak göreceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz. Alacağımız güzel fotoğrafların ardından Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saati’ni geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı bulacağız. Yemeniciler Arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben Safranbolu ve Amasra gezimizi tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

2.GÜN
Sabah otelimizden aldığımız kahvaltı sonrasında Yedi göller milli parkına doğru hareket ediyor daha sonra öğlen yemeği için Abant gölüne doğru yola çıkıyoruz. Akşam üzerine saatlerine kadar Abant gölü gezimizi tamamladıktan sonra Bursa İnegöl yolu üzerinden otelimize akşam yemeği ve konaklamak üzere Eskişehire varıyoruz..

3.GÜN
Otelde aldığımız güzel bir kahvaltı sonrası Eskişehir gezimize başlıyor ve sizlere panoramik bir şehir turu sunuyor ardından Kütahya’ya doğru hareket ediyoruz. Çini ve porselenleriyle ünlü Kütahya’da hem alışveriş hem de ihtiyaç molasının ardından yolculuğumuz Fethiye’ye doğru devam ediyor. Siz değerli misafirlerimizle bir başka turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

- Özel tur araçları ile ulaşım..

- 3 gece Yarım Pansiyon konaklama.

- Profesyonel Rehberlik ve EVERGREEN refakat hizmetleri.

- Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.

- Türsab zorunlu seyahat sigortası


FiyataDahil Olmayan Hizmetler

- Öğle yemekleri.

- Yemeklerde alınacak içecekler.

- Kişisel harcamalar

- müze ve ören yeri giriş ücretleri.