info@evergreenturkey.com
Ofis,Rezervasyon,Bilgi İçin: +90 0252 6166707
default-logo

fethiye koyları

Fethiye ve çevresindeki Koylar

Boncuklu koyu :  Dinlenmek, eglenmek ve yüzmek isteyenler için ideal bir yerdir. Plajında yürüyüp, yarımada sırtına çıkıp eşsiz manzara fotoğrafları çekebileceğiniz bir koydur.

Tarzan koyu : Atraksiyon koyu, denize egimli büyük bir agaca baglanmış kalın iple tutunarak denize atla-yabileceğiniz Doğal eğlence koyudur.

Turunç Pınarı Koyu : Vadiyi andıran görünüşüyle seyir etmenin keyfini kendine has kumsalıylada güneşlenmenin keyfini çıkaracağınız, mavi-pembe-yeşil renklerin buluştuğu eşsiz bir  tabiat pınarı.

Rüzgarlı koyu :

Samanlık Koyu : Güneş batmadan hemen önceki anın keyfini çıkaracagınız tek yerdir, hemen ardından Fethiye ye dönüşümüz gerçekleşmektedir.

Akvaryum Koyu : Adına, şanına yakışır güzellikte ve temizlikte çıplak gözle deniz canlılarını seyre-debileceginiz,dalgıçların da gözde dalış koylarından biridir.

Taşyaka Bedri Rahmi Koyu : Tersane adasının karşısına denk düşer. kıyıya yaklaştığınızda, büyük bir kayaya çizilmiş balık resmi görürsünüz. Bedri Rahmi EYÜBOĞLU’nun, yaptıgı geziler sırasında büyük bir kayaya sanatını icra etmesi degeri paha biçilemez, adınızda buradan almıştır.  Bölgedeki içme suyu kaynağı olan tek koyda demirleyip, sahip oldugu Likya kaya mezarlarını ziyaret edip, çam ağaçları arasında dolaşıp tarihi hissedebilirsiniz.


Göbün Koyu :

Fethiye / Göcek sınırları içerisinde bulunan Göbün koyu, sit alanı olmasından dolayı yerleşime kapalı, tarihde Bizanslılara kadar uzanan öyküsü, suyun derinliklerinde bulunan tarihi yapılarıyla kendinizi mistik bir dünyanın içinde bulacaksınız !
Hamam Koyu (Cleopatra):  Deniz yolu ile ulaşabileceginiz koylardan bir tanesi, Günü birlik tekne turlarına çıkarsanız, muhtemelen yemek molanızı burada verceksiniz, mavinin degişik tonlarına şahit olacaksınız.

 

Turunç Pınarı : Likya döneminden kalma eserlere tanık olabileceginiz, yeşili, dogası, agaçlarıyla büyüleneceginiz efsanevi bir koydur, adını çevrsinde bulunan turunç agaçlarından almıştır.

 

Fethiye Aksazlar koyu :  Fethiye aksazlar koyu, geniş bir alana yayılmış cografyası, agaçları, çiçekleri, böcekleri, kumsalı ile bir taraftan mangal partinizi yapın, ögleden sonra kumsala dogru yanaşıp, şezlongunuza uzanın akşam üstü güneşinin eşliginde Fethiye manzarasının tadını çıkartın. Aksazlar Koyu içerisinde bulunan tesiste her türlü temel ihtiyaçlarınızı giderebilir, kayalıklarda balıgınızı tutabilirsiniz.


Fethiye Küçük Samanlık koyu :
fethiye küçük samanlık koyu, Aksazlar koyundan hemen sonraki koyun adıdır. Koyda bungalovlar, köşkler, şezlonlar rahatınız için her şey düşünülmüş. Denize girebilir, mangalınızı yapabilir, yada şezlongunuza oturup tarihi şovalye adasını izleyebilirsiniz.


Fethiye büyük samanlık koyu :
Fethiye Küçük samanlık koyundan sonraki koyun adıdır. Adından da anlaşılacagı üzere yerleşimi biraz daha büyüktür, uçsuz bucaksız deniz manzarası eşliginde keyifli bir gün geçirebileceginiz koylardan bir tanesidir.


Fethiye kuleli koyu :
Büyük samanlık koyundan sonra Fethiye kuleli koyuna giriş yaparsınız. Genişçe bir alana yayılmış olup, keyifli dakikalar geçirebileceginiz, büyük kumsala, konser ve gösteri alanına ve yer sıkıntısı çekmeyeceginiz kadar şezlonglara, köşklere sahiptir.


fethiye katrancı koyu :
Fethiye katrancı koyu, göcek istikametine dogru; Fethiye ve Göcek arasında kalan sessiz, sakin bir koydur. Kamp yapabilir, günü birlik keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

 

Kara yolu ile Ulaşabileceginiz Koylar

fethiye merkezden aracınızla ulaşabileceginiz batı cephesini kaplayan sıralı koylar aşagıdaki gibidir. 2. Karagözler istikametine devam edip, tersaneyi geçtikten sonra 200 metre sonra saga dönüp sahilde şeridini takip ettiginizde aşagıdaki hepsi birbirinden güzel koyları sıralı bir şekilde gezebilirsiniz.

Fethiye Aksazlar koyu :
Fethiye Küçük Samanlık koyu
Fethiye büyük samanlık koyu
Fethiye kuleli koyu
fethiye katrancı koyu

Hamam manastır koyu
Gemiler koyu

 

Deniz yolu ile ulaşabileceginiz koylar !

Fethiye  körfezi  tarihi eserlerinin yanında; İlçenin 12 adet adaya ve bir düzünede koylara sahip bulunuyor. Fethiye’nin limanında bulunan  tekneler, motor yatlar, sailingler, 12 adalar ve koylar adı altında  turlar düzenleniyor veyahut bir tur acentasının düzenledigi organizasyona da katılabilirsiniz.

Genel olarak hepsının rotası aynı fakat arada degişik rotalar kullanan tur tekneleride mevcut. Aynı zamanda bazıları koylara sefer düzenlerken bazılarıda adalara sefer düzenliyor, tavsiyemiz her ikisine de bir sefer düzenleyebilirsiniz. Tur seçiminde dikkatli olmanız ayrıca önem arz etmektedir, eger bol müzikli kalabalık bir ortam istiyorsanız daha büyük tekneler tercih etmelisiniz, fakat sessiz, sakin, ve kalabalık olmayan bir ortam ise orta büyüklükteki yani 50 kişilik kapasiteli tekneleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda aileniz le baş başa bir sefer düşleyebilirsinizki bu da mümkün, özel 6,10,12 kişilik tekneler, motor yatlar ve sailingle mevcut.

Sefer esnasında özel turda istediginiz kadar vakit geçirebilirsiniz, yüzebilir, akşam güneşi eşliginde balık tutabilirsiniz. Toplu gidilen turlarda sefer esnasında çizilen rotada durak yerlerinde  yarımşar saatlik mola verilmektedir, bu esnada tertemiz, berrak ve serin sularda yüzme imkanıda elde edebilirsiniz.
 

About the Author