info@evergreenturkey.com
Ofis,Rezervasyon,Bilgi İçin: +90 0252 6166707
default-logo

Fethiye Koyları

Fethiye 12 adalar ve Koylar

Kara yolu ile Ulaşabileceginiz Koylar
fethiye merkezden aracınızla ulaşabileceginiz batı cephesini kaplayan sıralı koylar aşagıdaki gibidir. 2. Karagözler istikametine devam edip, tersaneyi geçtikten sonra 200 metre sonra saga dönüp sahilde şeridini takip ettiginizde aşagıdaki hepsi birbirinden güzel koyları sıralı bir şekilde gezebilirsiniz

Fethiye Aksazlar koyu :
Fethiye Küçük Samanlık koyu
Fethiye büyük samanlık koyu
Fethiye kuleli koyu
fethiye katrancı koyu

Hamam manastır koyu
Gemiler koyu


Fethiye Aksazlar koyu

Büyük Samanlık Koyu

Kuleli Koyu

Küçük Samanlık Koyu

Deniz yolu ile ulaşabileceginiz koylar ve Adalar !

Fethiye  körfezi  tarihi eserlerinin yanında; İlçenin 12 adet adaya ve bir düzünede koylara sahip bulunuyor. Fethiye’nin limanında bulunan  tekneler, motor yatlar, sailingler, 12 adalar ve koylar adı altında  turlar düzenleniyor veyahut bir tur acentasının düzenledigi organizasyona da katılabilirsiniz.

Genel olarak hepsının rotası aynı fakat arada degişik rotalar kullanan tur tekneleride mevcut. Aynı zamanda bazıları koylara sefer düzenlerken bazılarıda adalara sefer düzenliyor, tavsiyemiz her ikisine de bir sefer düzenleyebilirsiniz. Tur seçiminde dikkatli olmanız ayrıca önem arz etmektedir, eger bol müzikli kalabalık bir ortam istiyorsanız daha büyük tekneler tercih etmelisiniz, fakat sessiz, sakin, ve kalabalık olmayan bir ortam ise orta büyüklükteki yani 50 kişilik kapasiteli tekneleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda aileniz le baş başa bir sefer düşleyebilirsinizki bu da mümkün, özel 6,10,12 kişilik tekneler, motor yatlar ve sailingle mevcut.

Sefer esnasında özel turda istediginiz kadar vakit geçirebilirsiniz, yüzebilir, akşam güneşi eşliginde balık tutabilirsiniz. Toplu gidilen turlarda sefer esnasında çizilen rotada durak yerlerinde  yarımşar saatlik mola verilmektedir, bu esnada tertemiz, berrak ve serin sularda yüzme imkanıda elde edebilirsiniz.
12 Adalar

 

Kızıl Ada
Yassıca Adası
Akvaryum Adası

 

Koylar

Boncuklu koyu : : Dinlenmek, eglenmek ve yüzmek isteyenler için ideal bir yerdir. Plajında yürüyüp, yarımada sırtına çıkıp eşsiz manzara fotoğrafları çekebileceğiniz bir koydur.

Tarzan koyu : Atraksiyon koyu, denize egimli büyük bir agaca baglanmış kalın iple tutunarak denize atla-yabileceğiniz Doğal eğlence koyudur.

Turunç Pınarı Koyu : Vadiyi andıran görünüşüyle seyir etmenin keyfini kendine has kumsalıylada güneşlenmenin keyfini çıkaracağınız, mavi-pembe-yeşil renklerin buluştuğu eşsiz bir  tabiat pınarı.

Rüzgarlı koyu :

Samanlık Koyu : Güneş batmadan hemen önceki anın keyfini çıkaracagınız tek yerdir, hemen ardından Fethiye ye dönüşümüz gerçekleşmektedir.

Akvaryum Koyu : Adına, şanına yakışır güzellikte ve temizlikte çıplak gözle deniz canlılarını seyre-debileceginiz,dalgıçların da gözde dalış koylarından biridir.

Taşyaka Bedri Rahmi Koyu : Tersane adasının karşısına denk düşer. kıyıya yaklaştığınızda, büyük bir kayaya çizilmiş balık resmi görürsünüz. Bedri Rahmi EYÜBOĞLU’nun, yaptıgı geziler sırasında büyük bir kayaya sanatını icra etmesi degeri paha biçilemez, adınızda buradan almıştır.  Bölgedeki içme suyu kaynağı olan tek koyda demirleyip, sahip oldugu Likya kaya mezarlarını ziyaret edip, çam ağaçları arasında dolaşıp tarihi hissedebilirsiniz.

About the Author