info@evergreenturkey.com
Ofis,Rezervasyon,Bilgi İçin: +90 0252 6166707
default-logo

fethiye gezilecek noktalar

Fethiye Gezilecek Noktalar

Fethiye Yamaş Paraşütü : Adrenalin tutkunlarına! Doğayla bütünleşmenin en özgür yolu. Usta pilotlarımız eşliğinde 1950 metrelik Babadağ’ın doruğundan kendinizi sonsuz göklerin kucağına bıraktığınızda eşsiz manzarasıyla koylar ve Ölüdeniz  yoldaşınız olacak. Yaklaşık 40 dakikalık uçuşla benzersiz fotoğraflar çekecek,en değerli anılarınızı dostlarınızla paylaşabileceksiniz. Kuşlar gibi kanatlanıp uçmanın tadına varın. Rüya gibi bir deneyim.
Fethiye yamaç paraşütü ile ilgili hizmetimizden yararlanmak isterseniz sayfamızı ziyaret ediniz !


Likya Yolu  Trekking :
Olympos-Musa Dağı-Lost City Parkuru :

Olympos-Adrasan Parkuru :

Olympos-Cennet Parkuru :

Karaöz-Adrasan Parkuru :
Mavi yolculuk


Fethiye Su altı dalışı : Akdeniz’in el değmemiş pırıl pırıl suları, su altı dünyanızı keşfetmeniz için tüm cömertliği ile sizleri bekliyor. İlk kez mi dalış yapacaksınız? Usta eğitmenlerimiz size su altı dalışı için gerekli bilgiyi kısa bir eğitimle kazandıracak. Usta bir dalgıç mısınız? PADI-CMAS-BSAC kurslarından birine katılarak derecenizi yükseltebilirsiniz. Sualtı video ve fotoğraf çekimleri ile bu güzel anınızı ölümsüzleştiriyoruz.

Fethiye su altı dalış hizmetimizden yararlanmak için lütfen sayfayı ziyaret ediniz !


Rüzgar sörfü: Fethiye Şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan çalış plajı, rüzgar sörfü yapabilmeniz için doganın fırsat sundugu ender yerlerden birtanesidir. Çalış plajında Rüzgar Sörfü yapabileceginiz deneyimli ve uzman kadroya sahip işletmeler size eşlik edeceklerdir, her yıl Dünya’nın çeşitli yerlerinden gelen sörfçüler burayı tercih etmektedirler. Rüzgar sörfü yapabilmeniz için gerekli tek şey kendınıze güven, sonrasını profesyonel egitmenlere bırakıyorsunuz J. Toplam 3 saatlik; 1 saati karada teorik, 2 saati denizde uygulamalı dersten sonra, kendi başınıza sörf yapabilirsiniz.


Kürek sporu : 


Kano :


Fethiye Rafting :
Adrenalin duygusunun derin vadilerde akan soğuk sularda tamda fırsatı… Dalaman nehrinin azgın sularında bu duyguyu yaşarken çığlıklarınıza hakim olamayacaksınız. Hiç ön deneyim gerektirmeyen bu eğlence, macera dolu rafting turumuzda nehir rehberiniz ile büyük dalgalarla boğuşacaksınız. Dalaman nehrinin serin ve azgın suları sizleri bekliyor. Diğer macera sever ve doğa tutkunlarıyla bu deneyimi yaşamaya ne dersiniz ?

Fethiye su altı dalış hizmetimizden yararlanmak için lütfen sayfayı ziyaret ediniz !


Fethiye Jeep safari :
Jeep safari maceramiza sabah kahvaltimizdan sonra sizleri otelizden alarak başlıyoruz.4×4 Land Rover jeeplerimizle turun ilk bir saatlik kısmı yarı Asfalt yarı toprak orman ve köy yollarindan geçiyor. Ilk molamizi ihtiyaç için Toroslar’in ve Xanthos vadisinin nefis manzarasi ile Seydikemer’in en yüksek noktasında veriyoruz. Daha sonra dar ve kıvrımli yollarda köy manzarası eşliğinde toroslarin eteğindeki yakaparka varıyoruz. Muhteşem dogasiyla Yakaparkta dinleniyor ve öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğleden sonra ihtişamla gürleyen nehirlerin içinden doğduğu 18km uzunluğundaki Saklıkent Kanyonuna ulaşıyoruz. Kanyonda macera tutkunlari isterlerse içeri yuriyebilir veya buz gibi sularda rafting yapabilirler. Kanyon macerasindan sonra nehir kıyısındaki Saklikent’in meşhur doğal çamur banyolarina devam ediyoruz. Jeep safarinin belkide en eğlenceli kısmı olan çamur banyolarinda çocuklar gibi eğlenip daha sonra dönüşe geçiyoruz.

 

Kayaköy turu : Yarım günlük Kayaköy turumuzda kahvaltıdan sonra sizi özel dizayn edilmiş otobüsümüzle otelinizden alıyoruz. Lozan anlaşmasından sonra Yunanistan ile yapılan nüfus mübadelesi sonrasında 16.000 kişinin göç ettiği ve geride bıraktıkları 4000 tane ev ile bir açık hava müzesi olan hayalet kent Kayaköy e varıyoruz. Rehberimizin vereceği tarihi bilgiden sonra Kayaköy’ü gezip gemiler koyu ve Aya Nikola adasına hareket ediyoruz. Koyu ve adayı kuş bakışı izleyip fotoğraf çektikten sonra otelimize öğle yemeğinden önce dönüyoruz.


Saklıken turu :
Bölgemiz arkeolojik ve coğrafi güzellikler açısından çok zengindir. Bu turumuzdaki üç ana ziyaret noktamızdan biri antik Likya’nın kuzeybatı sınırları oluşturan yeşillikler içinde bütün ihtişamı ile korunmuş TLOS antik kenti. Tiyatro, Roma Hamamı, Agora, Stadyum, kayaya oyulmuş her biri ayrı öykü barındıran mezarlar ve kartal yuvasını andıran Akropolisi ile Tlos Likya Federasyonu’nun önemli yönetim merkezlerindendir. Daha yukarıda Yakaköy’de alabalık çiftliklerinde her taşın altından çağlayan buz gibi kar sularının sesi eşliğinde leziz bir öğle yemeği yiyoruz. Üçüncü durağımız SAKLIKENT kanyonu. Depremler ve yağmur sularıyla Akdağ’ın içlerine doğru 13 km oyulmuş bu kanyonda rehberiniz eşliğinde yürüyüş yapabilir, su üstündeki köşklerde içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz.

 

 

Landrover Safari :


Dalyan Turu :
Ülkemize ve yöremize özgü endemik(yalnızca bu yörede yaşayan) Sığla ormanları ve enfes bir kıyı manzarasında konforlu ve klimalı araçlarımızla kısa bir yolculuktan sonra Dalyan kasabasında otobüsten inip sevimli nehir teknelerine biniyoruz. Doğa ile kucaklaşan kanallar boyunca yapacağımız tekne gezintisi size ve sevdiklerinize eşsiz bir gün yaşatacak.Tamamen doğal Sultaniye Kaplıcalarında vücudunuzu toksinlerden arındıran çamur banyosu ve kükürtlü havuzu ziyaretten sonra nehir kıyısındaki restoranımıza gelip açık büfe öğle yemeği yiyoruz.Tekrar teknelerimizle Dalyan kasabasının ve Kaunos antik şehrinin içinden geçerek,karşısındaki delikli adanın bulunduğu Caretta kaplumbağa yuvası olan İztuzu sahiline doğru deltada muhteşem bir yolculuğa başlıyoruz.

fethiye Atv Safari : Vahşi doğada bizimle birlikte ATV konvoyumuza katılarak kullanımı kolay 200cc lik otmatik vitesli motorlarımızla hayalet şehir Kayaköy’ü ve koyları keşfe çıkın. Adrenalin dağ ve orman yollarında yaşadıktan sonra Gemile koyunda sizi Akdeniz’in serin sularıyla baş başa  bırakıyoruz. Eğlence, macera ve özgürlük. Hepsi bu turda…


At Safari :
Fethiye yöresinin zengin tarih ve doğasını at sırtında keşfe çıkıyoruz. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki ayrı zaman seçeneğinde, ya Ölüdenizin eşsiz manzarasına seyretmek üzere ormanlık tepelere ya da Kayaköy’ün gizemli tarihini keşfetmek için hayalet şehre atlarımızla gezintiye çıkıyoruz. Önceden hiçbir deneyim gerektirmeyen bu aktivitede bir günlüğüne kovboy olmaya ne dersiniz? Seçimi size bırakıyoruz…

12 Adalar Yelkenli Turu :

Özel Tekne Turu :

 

12 Adalar Tekne Turu : Doğanın insanoğluna bağışladığı bu en güzel coğrafyada Akdeniz’in dantel benzeri kıyılarını keşfe çıkıyoruz. Teknemiz Fethiye limanından yola çıkıyor. Fethiye Körfezi’nden başlayarak Oniki Adalar’ın ve koyların en özellerini konforlu ve donanımlı teknelerimizle keşfe ne dersiniz? Yassıcalar adası Akvaryum koyu Tersane adası Kızıl ada bunlardan bazılarıdır. Tam donanımlı teknelerimizle bardan güneş yatağına, temiz tuvalet ve banyona tüm ekipmanlarımız hizmetinizdedir. Tertemiz sularda yüzmek, güneşlenmek, dalmak, keyifli bir barbekü öğlen yemeği ve unutulmayacak  anılar. Biliyoruz ki bu doğa harikası muhteşem koyları unutmayacak, dostlarınızı da önerecek ve tekrar mavi yolculuğa çıkmak isteyeceksiniz.

Fethiye Pazarı :


Hamam Turu :


Rodos Turu :

 

About the Author