info@evergreenturkey.com
Ofis,Rezervasyon,Bilgi İçin: +90 0252 6166707
default-logo

fethiye aktivite paketleri

Fethiye Aktiviteler

Yamaç paraşütü

Dünya Mirası listesinde olması önerilen ölüdeniz’in Doğu yakasını kapatan heybetli Babadağ , her yıl uluslar arası festivallerinde yapılabildigi; yamaç paraşütü için dünyanın en iyi uçuş noktalarından biri sayılıyor. Bir pilot eşliğinde tandem atlayışı yaparak, gökyüzünde süzülürken, ölüdeniz ve dahi  uçsuz bucaksız rıhtımın güzelligini yaşamak tatilinize ve size renk katacaktır.
Daha geniş bilgi için lütfen tıklayınız !

Likya yolu trekking

Fethiye’de başlayıp Antalya’da kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan teke yarım adasındaki patikalardan bir kısmının işaretlenerek oluşturulmuş yürüyüş rotasıdır. Toplam uzunlugu 509 km uzunluğundadır. 19 Antik Likya kentinin kalıntılarını içine alan yol 1999 yılında doğa yürüyüşçüsü ve yazar Kate Clow tarafından hizmete açılmıştır. Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilen Likya yolu yürüyüşü doğa severler ve fotoğraf meraklıları için eşsiz manzaralar sunar. Yürüyüş rotası üzerinde ki yerleşim birimlerinde konaklamak mümkündür.

Likya Yolu’nun birinci bölümünde Uzunyurt (Faralya) Köyü, Dodurga Köyü, Sdyma, Pınara – Letoon – Xanthos kentleri ve incecik kumlarıyla eski bir liman bölgesi olan Patara yer alır. İkinci bölümünde ise Antiphellos, Apollonia, Simena, Myra, Limyra, Rhodiapolis, Gagai, Melanippe,Gelidonia, Edrassa, Olympos, Chimaera ve Phaselis bulunur.

    –  Olympos-Musa Dağı-Lost City Parkuru

Olympos’tan başlayıp Musa Dağı’nın zirvesinde ( 780 metre) son bulan gidiş,dönüş toplamda 5 saatlik parkurdur. Musa Dağı’nın zirvesindeLikyalılar’ın ilk yerleşim yerlerinden olan Olympos tarihi şehrinin tamamıyla bozulmamış kalıntılarını görebilir ve Adrasan manzarasında mola verilebilirsiniz.

  • Olympos-Çıralı-Ulupınar Parkuru

Olympos’tan başlayıp Çıralı’dan geçen ve çınar ağaçları,dereleri ve alabalık lokantaları ile meşhur Ulupınar’da son bulan zevkli bir parkur. Toplamda 5 saatlik bir parkurdur, yürüyüş rotasında kamp yapabilirsiniz.

Olympos-Adrasan Parkuru

Likya Yolu’nun bu müthiş dogayla iç içe olan parkurunda, Musa Dağı’nın zirvesine çıkıp, Kayıp Şehir’i ziyaret edebilirs ve Adrasan sahilinde yürüyüşünüzü tamamlayabilirsiniz.. Toplamda  7 saat süren bir parkurdur.

 – Olympos-Cennet Parkuru

Olympos’un gizli kalmış tarihi yapıları arasından geçip, sahilden devam eden, birbirinden ilginç manzaralara sahip kısa ve eglenceli bir parkurdur. Yürüyüş, kaya tırmanıcılarının keşfettiği ve tırmandıkları dümdüz duvarların yanından geçer ve Ceneviz Koyu’nu gören ormanda son bulur.

 – Karaöz-Adrasan Parkuru

Meşhur Gelidonya Feneri’nden geçen, birbirinden güzel 5 Adalar ve deniz manzarası eşliğindeki en güzel parkurlardan biri. Toplam 7 saat sürmektedir.

Mavi yolculuk

Mavi yolculukların en güzel başlangıç noktalarından birisi Fethiye oldugundan emin olacaksınız. Ister Fethiye Marina’dan, ister Göcek marinadan kirayalacağınız yelkenli bir tekne, geleneksel gulet ya da motor yat ile mavi ile yeşilin buluştuğu eşsiz koy ve adalara yelken açabilirsiniz.

Daha geniş bilgi için lütfen tıklayınız !

Günübirlik tekne turları

Fethiye veyahut Ölüdeniz kalkışlı günübirlik tekne turları ile adaları ve koyları ziyaret edebilirsiniz. Tur esnasında Öğle yemeği dahil olan bu turlar genellikle sabah 10:00’da başlayıp, akşam 17:00’da bitmektedir. Keyfinize göre tekne seçiminde bulunabilirsiniz,Müzikli, müziksiz, kalabalık ya da kişi sayısı az olan, kaydıraklı,kaydıraksız teknelerden herhangi birisi ile turunuzu tamamlayabilirsiniz.

Daha geniş bilgi için lütfen tıklayınız !

Su altı dalışı

Fethiye’nin kıyılarının kristal berraklığındaki temiz suları, sualtı dalışı için ideal koşullara sahiptir. Uzun bir kıyı şeridinde olumsuz etkili hiçbir akıntının olmaması, kolay ve güvenli biçimde bu sporu öğrenmenize yardımcı oluyor. Bölgedeki deneyimli dalış merkezlerı tarafından yıl boyunca yeni başlayanlar ve deneyimli dalgıçlar için gündüz ve gece dalış turları ile PADI; CMAS, BSAC temelinde geniş kapsamlı eğitim kursları düzenlenmektedir

Daha geniş bilgi için lütfen tıklayınız !

Rüzgar sörfü

Muğla rüzgar sporları açısından gayet elverişlidir. İklim ve doğa koşullarıyla bu spor için gerekli olan ortam fazlasıyla bulunmaktadır.Çalış Plajı, rüzgar sörfü öğrenmek ya da rüzgar sörfü yapabileceğiniz adreslerden biri, fiziki şartlara sahip rüzgar açısından çok elverişli bir bölge olan Fethiye Çalış bölgesindedir.. Deneyimli ve lisanslı eğitmenler eşliğinde kurslar verilmektedir. Her yil Avrupa dan özellikle Isviçre, Almanya ve İngiltere’den rüzgar tutkunu birçok kişi, rüzgar sörfü veya uçurtma sörfü öğrenmek için gelmektedir.

Kürek sporu

Fethiye, bir  iç liman körfez olması sebebiyle rüzgarlara karşı korunaklı olması kürek sporları için ideal bir konumdadır. Konaklama tesislerinin yakınlığı Fethiye’yi kürek yarışları ve kamp yeri olarak dünyanın sayılı yerlerinden birisi haline getirmektedir. Bu amaçla Fethiye Belediyesi tarafından yaptırılan kürek yarış alanı ve kayıkhane, kürek sporu ile ilgilenenlerin kullanımına sunulmakdır.

Kano

Eşen Çayı üzerinde, profesyonel eğitmenler ve rehberler eşliğinde, eşsiz güzellikler arasında akıntı yönünde kürek çekerek yapacagınız yolculuk, 18 km lik bir kumsala sahip olup, antik Patara Kentinde son bulmaktadır. Yaklaşık 15 kilometrelik parkur boyunca, yemek, çamur banyosu ve yüzme molası verilmektedir. Güvenli bir tur için, seyahat acentaları tarafından, güvenliginiz için her türlü önlem alınmakta olup, sigorta işleminiz ve gerekli eğitimleriniz sunulduktan sonra  o eşsiz yolculuk başlamaktadır. Yaklaşık 6 saat süren macera boyunca, sakin akan çayda, zaman zaman küçük dökülmeler ve anaforlar yolculuğunuzu heyecanlı kılmaktadır.

Rafting

Adrenalin duygusunun derin vadilerde akan soğuk sularda tamda fırsatı… Dalaman nehrinin azgın sularında bu duyguyu yaşarken çığlıklarınıza hakim olamayacaksınız. Hiç ön deneyim gerektirmeyen bu eğlence, macera dolu rafting turumuzda nehir rehberiniz ile büyük dalgalarla boğuşacaksınız. Dalaman nehrinin serin ve azgın suları sizleri bekliyor. Diğer macera sever ve doğa tutkunlarıyla bu deneyimi yaşamaya ne dersiniz ?

daha geniş bilgi için lütfen tıklayınız !

Jeep safari

Jeep safari maceramiza sabah kahvaltimizdan sonra sizleri otelizden alarak başlıyoruz.4×4 Land Rover jeeplerimizle turun ilk bir saatlik kısmı yarı Asfalt yarı toprak orman ve köy yollarindan geçiyor. Ilk molamizi ihtiyaç için Toroslar’in ve Xanthos vadisinin nefis manzarasi ile Seydikemer’in en yüksek noktasında veriyoruz. Daha sonra dar ve kıvrımli yollarda köy manzarası eşliğinde toroslarin eteğindeki yakaparka varıyoruz. Muhteşem dogasiyla Yakaparkta dinleniyor ve öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğleden sonra ihtişamla gürleyen nehirlerin içinden doğduğu 18km uzunluğundaki Saklıkent Kanyonuna ulaşıyoruz. Kanyonda macera tutkunlari isterlerse içeri yuriyebilir veya buz gibi sularda rafting yapabilirler. Kanyon macerasindan sonra nehir kıyısındaki Saklikent’in meşhur doğal çamur banyolarina devam ediyoruz. Jeep safarinin belkide en eğlenceli kısmı olan çamur banyolarinda çocuklar gibi eğlenip daha sonra dönüşe geçiyoruz.

daha geniş bilgi için lütfen tıklayınız !

At Safari
Fethiye yöresinin zengin tarih ve doğasını at sırtında keşfe çıkıyoruz. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki ayrı zaman seçeneğinde, ya Ölüdenizin eşsiz manzarasına seyretmek üzere ormanlık tepelere ya da Kayaköy’ün gizemli tarihini keşfetmek için hayalet şehre atlarımızla gezintiye çıkıyoruz. Önceden hiçbir deneyim gerektirmeyen bu aktivitede bir günlüğüne kovboy olmaya ne dersiniz? Seçimi size bırakıyoruz…

Quadbike Safari

Vahşi doğada bizimle birlikte ATV konvoyumuza katılarak kullanımı kolay 200cc lik otmatik vitesli motorlarımızla hayalet şehir Kayaköy’ü ve koyları keşfe çıkın. Adrenalin dağ ve orman yollarında yaşadıktan sonra Gemile koyunda sizi Akdeniz’in serin sularıyla baş başa  bırakıyoruz. Eğlence, macera ve özgürlük. Hepsi bu turda…

Otobüslü Saklıkent Turu

Bölgemiz arkeolojik ve coğrafi güzellikler açısından çok zengindir. Bu turumuzdaki üç ana ziyaret noktamızdan biri antik Likya’nın kuzeybatı sınırları oluşturan yeşillikler içinde bütün ihtişamı ile korunmuş TLOS antik kenti. Tiyatro, Roma Hamamı, Agora, Stadyum, kayaya oyulmuş her biri ayrı öykü barındıran mezarlar ve kartal yuvasını andıran Akropolisi ile Tlos Likya Federasyonu’nun önemli yönetim merkezlerindendir. Daha yukarıda Yakaköy’de alabalık çiftliklerinde her taşın altından çağlayan buz gibi kar sularının sesi eşliğinde leziz bir öğle yemeği yiyoruz. Üçüncü durağımız SAKLIKENT kanyonu. Depremler ve yağmur sularıyla Akdağ’ın içlerine doğru 13 km oyulmuş bu kanyonda rehberiniz eşliğinde yürüyüş yapabilir, su üstündeki köşklerde içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz.

Dalyan Turu

Ülkemize ve yöremize özgü endemik(yalnızca bu yörede yaşayan) Sığla ormanları ve enfes bir kıyı manzarasında konforlu ve klimalı araçlarımızla kısa bir yolculuktan sonra Dalyan kasabasında otobüsten inip sevimli nehir teknelerine biniyoruz. Doğa ile kucaklaşan kanallar boyunca yapacağımız tekne gezintisi size ve sevdiklerinize eşsiz bir gün yaşatacak.Tamamen doğal Sultaniye Kaplıcalarında vücudunuzu toksinlerden arındıran çamur banyosu ve kükürtlü havuzu ziyaretten sonra nehir kıyısındaki restoranımıza gelip açık büfe öğle yemeği yiyoruz.Tekrar teknelerimizle Dalyan kasabasının ve Kaunos antik şehrinin içinden geçerek,karşısındaki delikli adanın bulunduğu Caretta kaplumbağa yuvası olan İztuzu sahiline doğru deltada muhteşem bir yolculuğa başlıyoruz.

Kayaköy Turu

Yarım günlük Kayaköy turumuzda kahvaltıdan sonra sizi özel dizayn edilmiş otobüsümüzle otelinizden alıyoruz. Lozan anlaşmasından sonra Yunanistan ile yapılan nüfus mübadelesi sonrasında 16.000 kişinin göç ettiği ve geride bıraktıkları 4000 tane ev ile bir açık hava müzesi olan hayalet kent Kayaköy e varıyoruz. Rehberimizin vereceği tarihi bilgiden sonra Kayaköy’ü gezip gemiler koyu ve Aya Nikola adasına hareket ediyoruz. Koyu ve adayı kuş bakışı izleyip fotoğraf çektikten sonra otelimize öğle yemeğinden önce dönüyoruz.

About the Author